ÖVRIGT / Speglar / Spegel 10425631
*
nr 1042 5631
Spegel
Sekelskifte 1900, 136x60
Utrop:
1.200 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 juni 2016
kl 20:05:52
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/6 19:42:50
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 1042 5631
Spegel
Sekelskifte 1900, 136x60
Utrop: | 1.200 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 6 juni 2016 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
6/6 19:42:50 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53